Ogólne

Tesla Cybertruck podobno opóźniony do 2023

Ford, General Motors i Rivian mają w produkcji elektryczne pickupy, ale kupujący, którzy nie mogą się doczekać Tesli Cybertruck, będą musieli czekać.

Tesla ujawnił Cybertruck pod koniec 2019 r. i pierwotnie planował wprowadzić go do produkcji pod koniec 2021 r. Gdy zbliżał się ten termin, Tesla powiedział, że rozpoczęcie produkcji nastąpi pod koniec 2022 r.

powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą, Reuters poinformował w piątek, że produkcja Cybertruck nie rozpocznie się teraz do pierwszego kwartału 2023 r. Podobno ostatnie opóźnienie wynika z planów aktualizacji specyfikacji, aby konkurować z niektórymi z nowej konkurencji.

Dyrektor generalny Tesli Elon Musk w grudniu wspomniał o tym, mówiąc, że pierwszy wariant Cybertruck, który zostanie zbudowany, będzie nowym wariantem czterosilnikowym, który nie był częścią oryginalnego składu ogłoszonego podczas ujawnienia Cybertruck w 2019 roku. Wcześniej dopełnieniem oferty był wariant z trzema silnikami.

Musk w zeszłym roku wspomniał również o problemach związanych z łańcuchem dostaw i powiedział, że będą się one utrzymywać.

Tesla usunęła stronę Cybertruck ze swojej strony internetowej, co może wskazywać, że producent samochodów zmienia specyfikacje i proces zamawiania elektrycznego pickupa. Możliwe też, że zmienią się ceny. Wcześniej ogłaszano cenę 39 900 USD za 250-milowy model, 49 900 USD za 300-milowy model i 69 900 USD za 500-milowy model.

Możliwe prototypy Cybertruck zostały zauważone w ostatnich miesiącach w fabryce Tesli we Fremont w Kalifornii. Testery wyglądały jak Cybertruck z 2019 roku, ale zawierały elementy produkcyjne, takie jak wycieraczka i lusterka boczne.

Tesla zbuduje Cybertruck w swojej fabryce w Austin w Teksasie. Zakład ma wejść do sieci w tym roku wraz z produkcją Modelu Y.

Musk powiedział, że dostarczy zaktualizowaną mapę drogową produktu podczas rozmowy o zarobkach Tesli 26 stycznia.

Podczas gdy Tesla nie przestaje grzebać w premierze Cybertruck, inni producenci samochodów zbierają tysiące zamówień na własne elektryczne pickupy. Ford podał w tym miesiącu, że podwoi roczną produkcję F-150 Lightning do 150 000 sztuk ze względu na duży popyt. W grudniu firma Rivian poinformowała, że ​​zamówiła w przedsprzedaży 71 000 egzemplarzy swojego SUV-a R1T i związanego z nim SUV-a R1S.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close