Recenzje

Tesla podwyższa cenę pełnej samodzielnej jazdy do 10 000 USD

Tesla nadal podnosi cenę swojego elektronicznego systemu wspomagania kierowcy (FSD).

W tym tygodniu firma podniosła cenę do 10 000 USD, w porównaniu z 8 000 USD poprzednio. Ta funkcja kosztowała 5000 USD, gdy została uruchomiona w 2016 r., Chociaż w tamtym czasie był to tylko pakiet sprzętu i nie miał żadnej funkcjonalności.

Prezes Tesli, Elon Musk, powiedział, że koszt FSD będzie nadal wzrastał, ponieważ funkcja jest bardziej zaawansowana. Celem Tesli jest uczynienie FSD prawdziwym systemem samojezdnym poziomu 5, który w oparciu o skalę SAE zdolności do samodzielnej jazdy oznacza samochód, który może działać na tym samym poziomie co człowiek, co oznacza, że ​​może jeździć bez nikogo. Obecni właściciele FSD automatycznie otrzymują dodatkowe funkcje za pośrednictwem aktualizacji bezprzewodowych.

FSD jest rozszerzeniem Autopilota, który jest standardową elektroniczną funkcją wspomagania kierowcy w samochodach Tesla i zasadniczo jest adaptacyjnym tempomatem, który może również sterować samym pasem ruchu.

FSD dodaje dodatkowe funkcje, w tym możliwość automatycznego wyprzedzania wolniejszych pojazdów, automatycznej reakcji na sygnalizację świetlną i znaki stopu oraz obsługi sytuacji parkingowych. Posiada również funkcję Summon, która przenosi Twój samochód na parkingi, chociaż musisz pozostać w zasięgu wzroku pojazdu.

Zarówno Autopilot, jak i FSD wymagają ciągłego monitorowania, ponieważ systemy są dalekie od doskonałości i popełniają błędy, które należy poprawić. Nie mamy również niezbędnego otoczenia regulacyjnego, które pozwoliłoby kierowcy odciągnąć uwagę od drogi na dłuższy czas.

Tesla już przygotowuje się na przyszłość, w której jej samochody będą mogły jeździć bez nikogo na pokładzie. Firma ogłosiła już sieć Tesla, która będzie siecią taksówek bez kierowców, w której właściciele Tesli będą mogli oferować windy, gdy nie są używane, co stanowi potencjalne źródło dochodu zarówno dla Tesli, jak i dla właścicieli. Musk powiedział, że w tym momencie sama FSD może być warta 100 000 dolarów.

Taka przyszłość może nie być tak odległa. Tesla w zeszłym tygodniu dodała nową funkcjonalność dla ograniczonej liczby właścicieli FSD, która umożliwia ich pojazdom pokonywanie zakrętów w środowisku miejskim, w tym na czterokierunkowych skrzyżowaniach. Ta funkcja jest nadal w trybie „beta”, ale ostatecznie zostanie udostępniona wszystkim właścicielom FSD.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Facebook
Close
Close