Nowe technologie

Toyota GRMN Yaris powraca z bardziej hardkorowym designem

Jeśli zastanawiasz się, czy rozmiar ma znaczenie, Toyota GRMN Yaris jest tutaj, aby pokazać, że odpowiedź brzmi zdecydowanie „nie”.

Najnowsza generacja wysokowydajnego włazu subkompaktowego została zaprezentowana w piątek na Tokyo Auto Salon w 2022 roku i niestety jest dostępna wyłącznie na rynku japońskim. Dostawy rozpoczną się na wiosnę i zostanie zbudowanych zaledwie 500 sztuk.

GRMN Yaris bazuje na osiągach GR Yarisa zaprezentowanego na Tokyo Auto Salon 2020, poprzez ulepszenia nadwozia i układu napędowego. Kupujący mogą również udoskonalić swoje pojazdy dzięki nowym pakietom wyścigowym i rajdowym.

Kluczowym ulepszeniem jest sztywniejszy korpus, możliwy dzięki 546 nowym spawom punktowym i prawie 40 stopom dodatkowego kleju strukturalnego. Pomimo dodatkowych wzmocnień i dodania tylnego wspornika poprzecznego, waga została zmniejszona o 44 funty, głównie dzięki usunięciu tylnych siedzeń. Niektóre panele nadwozia zostały również zastąpione lżejszymi elementami z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym.

Tor jest o około 10 milimetrów szerszy, a prześwit niższy o 10 mm. System napędu na wszystkie koła pozostał, ale teraz został rozszerzony o mechaniczny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu. Standardowa 6-biegowa instrukcja również otrzymała bliższe przełożenia i niski końcowy zestaw biegów.

Układ napędowy pasuje do GR Yaris, co oznacza 1,6-litrowy turbodoładowany rzędowy 3 o mocy 268 KM i 288 Nm momentu obrotowego.

Jak wspomniano powyżej, kupujący mogą dodawać nowe pakiety wyścigowe i rajdowe. Ten pierwszy dodaje 18-calowe koła BBS, regulowane amortyzatory Bilstein i zestaw aerodynamiczny z tylnym spojlerem z włókna węglowego. Ten ostatni dodaje własne amortyzatory Toyoty GR, a także osłonę podwozia i pałąk zabezpieczający.

Nabywcy, którzy mają szczęście zdobyć GRMN Yaris, będą mogli wziąć udział w programie personalizacji, w którym dane jazdy danej osoby są analizowane podczas zaplanowanych wydarzeń, takich jak spotkania na torze, i mogą być wykorzystane do dostosowania konkretnych systemów pojazdu, takich jak zawieszenie, układ kierowniczy i wydajność silnika. Toyota planuje również zaoferować program aktualizacji, w którym technologia opracowana w sportach motorowych, na przykład w Rajdowych Mistrzostwach Świata, w których Toyota rywalizuje z Yarisem, zostanie udostępniona dla samochodu drogowego.

Chociaż Stany Zjednoczone tracą zarówno GR Yaris, jak i ten nowy GRMN Yaris, Toyota wkrótce wprowadzi tutaj hot hatch. GR Corolla została zapowiedziana w grudniu i oczekuje się, że wkrótce trafi do lokalnych salonów.

Więcej informacji z Tokyo Auto Salon znajdziesz w naszym dedykowanym centrum.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close