Ogólne

Trwają prace nad aktualizacją w połowie cyklu

Klasa A Mercedes-Benz wkrótce pojawi się w serii aktualizacji, czego dowodem jest prototyp zauważony w Niemczech.

Prototyp dotyczy zaktualizowanej wersji hatchbacka Klasy A sprzedawanej poza Stanami Zjednoczonymi, ale te same zmiany powinniśmy zobaczyć w wersji sedan, którą otrzymujemy tutaj.

Obecna Klasa A pojawiła się w 2018 roku jako model 2019. Powinniśmy zobaczyć zaktualizowaną wersję wprowadzoną w 2022 roku prawdopodobnie jako model z 2023 roku.

Wciąż jesteśmy na bardzo wczesnym etapie rozwoju. W tej chwili tylko kratka jest zakamuflowana i patrząc przez szczeliny widzimy, że jest nowy wzór siatki. Wygląda również na to, że na środku kratki, gdzie normalnie byłoby umieszczone logo Mercedesa, będzie znajdować się czujnik elektronicznych systemów wspomagania kierowcy. Możliwe, że czujnik zostanie zintegrowany z logo w zaktualizowanej Klasie A.

Na tym wczesnym etapie nie jest jasne, jakie inne zmiany są planowane. Możliwe, że dzięki tej aktualizacji w Stanach Zjednoczonych wreszcie pojawi się hybrydowy układ napędowy typu plug-in. Jeden jest dostępny na innych rynkach od 2019 roku. W rzeczywistości ten prototyp to hybryda typu plug-in, A250e. Układ napędowy składa się z 1,3-litrowego silnika inline-4 i generatora z silnikiem elektrycznym zintegrowanym z 8-biegową, dwusprzęgłową skrzynią biegów. Moc systemu to 217 KM i moment obrotowy 332 lb-ft, a otwory wydechowe od spodu samochodu, dlatego nie można dostrzec końcówek wydechu.

Klasa A jest obecnie oferowana w Stanach Zjednoczonych wyłącznie z 2,0-litrowymi turbodoładowanymi rzędowymi 4-ami. Wersja podstawowa ma skromne 188 KM, ale można dostać A35 od AMG, który ma moc 302 KM.

Nie szukaj akumulatorowej Klasy A. W pewnym momencie Mercedes planował wypuścić elektryczną Klasę A, ale zamiast tego zdecydował się skupić na stylach nadwozia typu crossover, stąd właśnie wypuścił EQA oparty na Klasie GLA i wkrótce doda EQB oparty na Klasie GLB.

Bądź na bieżąco z aktualizacjami w miarę postępu prac.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Facebook
Close
Close