Ogólne

Trzaskanie drzwi samochodu może manipulować mózgiem

Kiedy przeciętni ludzie mówią o dźwiękach w samochodach, często ma to negatywne konotacje, gdy coś nie brzmi dobrze. Entuzjaści motoryzacji są jeszcze bardziej wyczuleni na hałas pojazdu, choć jest też pozytywny aspekt pięknej nuty wydechu z silnie pracującego silnika. Większość ludzi nie myśli o dźwięku, jaki wydają drzwi, gdy się zamykają, ale najwyraźniej tak robią producenci samochodów. one naprawdę robić.

W rzeczywistości dźwięk zamykanych drzwi jest jednym z najważniejszych dźwięków, które inżynierowie motoryzacyjni powinni wykonać, według Mel Magazine. Przez mieć rację, mamy na myśli, że dźwięk nie jest jedynie efektem ubocznym zderzania się dwóch elementów. Poczyniono wiele starań, aby drzwi zamykające wydawały bardzo specyficzny, stłumiony, pozbawiony stukotu dźwięk, który emanuje siłą i jakością. Pod wieloma względami niektórzy mogą powiedzieć, że dźwięk, który słyszysz, jest w rzeczywistości fałszywy. Jednak nie jest to czysto fałszywy dźwięk, jak dźwięk silnika cyfrowego dochodzący przez głośniki samochodowe stereo.

Satysfakcjonujący odgłos, który słyszysz, jest uzasadniony, ale dzięki zastosowaniu różnych materiałów, które faktycznie pochłaniają dźwięk, jest on zwykle znacznie niższy w rejestrze niż powinien. Spójrzmy na dźwięk wytwarzany przez dwa uderzające o siebie kawałki metalu – a właściwie, brzęk to raczej trafny opis. Badania najwyraźniej pokazują, że wyższe, metaliczne dźwięki wywołują wrażenie niższej jakości wykonania. Jeśli chodzi o zupełnie nowe samochody, pierwszym hałasem, który zwykle słyszą kupujący, jest dźwięk zamykanych drzwi. Wszyscy słyszeliśmy stereotyp, że nigdy nie dostajemy drugiej szansy na zrobienie pierwszego wrażenia.

Oczywiście producenci samochodów projektują pojazdy tak solidnie, jak to tylko możliwe. Uszczelnienia uszczelniające zarówno przed wodą, jak i hałasem, ale szczegółowe spojrzenie na inżynierię stojącą za odgłosem zamykanych drzwi jest bardzo co najmniej interesujące. To ta strona procesu projektowania motoryzacji, której nie braliśmy pod uwagę, ale zrozumienie znaczenia dźwięku, które wywołuje pierwsze wrażenie, to niezwykły wysiłek włożony w stworzenie specyficznego brzmienia i wrażenia z pewnością ma sens.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Facebook
Close
Close