Recenzje

Uber rzadki prototyp Porsche 911 GT1 Straßenversion zauważony na drodze

Stali czytelnicy tej strony będą dobrze zaznajomieni z samochodami wyścigowymi Porsche 911 GT1 endurance z połowy lat 90. i ich specjalną homologacją uliczną, znaną jako Straßenversion, po niemiecku „wersja uliczna”.

Tylko 20 egzemplarzy specjalnych homologacji zostało sprzedanych bezpośrednio publiczności, wszystkie z nich zostały wyprodukowane w 1997 roku i miały stylistykę przodu ówczesnej 911, generacji 996. Zbudowano jednak cztery dodatkowe prototypy, a jeden z nich pojawił się na Concorso d’Eleganza Villa d’Este w 2021 roku, który odbył się we Włoszech na początku tego miesiąca. na szczęście Motoryzacyjny Mike był tam, aby przynieść nam ten film.

Ta konkretna wersja 911 GT1 Straßenversion jest jednym z zaledwie dwóch prototypów zbudowanych w 1996 roku. Jeden z tych prototypów został zachowany przez Porsche, podczas gdy drugi przedstawiony tutaj został sprzedany w pewnym momencie kolekcjonerowi samochodów z Bahrajnu Khalidowi Abdulowi Rahimowi.

Te wczesne prototypy 911 GT1 Straßenversions bazowały na samochodzie wyścigowym 911 GT1 z 1996 roku, wyposażonym w ten sam 3,2-litrowy, podwójnie turbodoładowany flat-6 zamontowany w środkowej pozycji silnika. Prototypy miały maksymalną moc 544 KM w porównaniu z samochodem wyścigowym, który miał moc bliższą 600 KM, a także pominięto karbonowo-ceramiczne tarcze hamulcowe samochodu wyścigowego na rzecz zwykłych stalowych jednostek. Zawieszenie również nie było tak ekstremalne, jak w samochodzie wyścigowym, ale jak pokazuje film, jazda nim po ulicy jest nadal prawie niemożliwa.

Podczas gdy dwa wczesne prototypy były mechanicznie podobne do 20 samochodów klientów, które pojawiły się później, istniały pewne różnice, z których główną była stylistyka, która przypominała wcześniejszą 911 generację 993. Samochody klientów były również oparte na samochodzie wyścigowym 911 GT1 Evo zbudowany na sezon sportów motorowych 1997, a nie oryginalny samochód wyścigowy 1996 911 GT1, na którym bazowały oba prototypy.

Był też jeden prototyp zbudowany w 1997 roku, który pasował do specyfikacji i konstrukcji samochodów klientów zbudowanych w tym samym roku, a także jednorazowa specjalna homologacja 911 GT1 Straßenversion zbudowana w 1998 roku dla zaktualizowanej wersji samochodu wyścigowego 911 GT1 opracowanego dla 1998 roku. sezon sportów motorowych. Te dwie dodatkowe wersje 911 GT1 Straßenversion zostały zachowane przez Porsche.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close