Ogólne

Vinfast przedstawia 5 pojazdów elektrycznych na targach CES 2022, potwierdza ceny pierwszych modeli jadących do USA

Dopiero w 2018 roku Vinfast pojawił się na scenie ze swoimi pierwszymi pojazdami, sedanem i crossoverem opartym na platformach BMW będących dawcami.

Od tego czasu wietnamski producent samochodów skupił się na pojazdach elektrycznych i ugruntował swoją obecność w Stanach Zjednoczonych, z pierwszymi dwoma pojazdami do USA, crossoverami VF8 (wcześniej VF E35) i VF9 (wcześniej VF E36), zaprezentowanymi w listopadzie zeszłego roku na targach 2021 Los Angeles Auto Show.

Vinfast nie zwalnia tempa i wykorzystał w tym tygodniu targi elektroniki użytkowej w Las Vegas w 2022 r., aby uzupełnić swoją ofertę pojazdów elektrycznych, prezentując trzy kolejne pojazdy, z których wszystkie są crossoverami umieszczonymi poniżej średniej wielkości VF8 i pełnowymiarowego VF9. Nowe pojazdy to subkompaktowy VF5, kompaktowy VF6 i mały VF7.

Za zaprojektowanie pełnego asortymentu odpowiedzialne były niezależne firmy projektowe Torino Design i Pininfarina. Vinfast był jednak odpowiedzialny za inżynierię.

Plan Vinfasta, aby się wyróżnić, polega na oferowaniu produktu premium w rozsądnej cenie. Na przykład Vinfast wyposaży swoje pojazdy standardowo w wiele funkcji, za które rywale pobierają premię. Producent potwierdził, że jego pojazdy będą wyposażone w zaawansowane technologie, takie jak elektroniczne wspomaganie kierowcy, a także aktywację głosową i usługi e-commerce.

Specyfikacje nowych pojazdów nie zostały ogłoszone na CES, ale VF8 i VF9 zostały wcześniej ogłoszone z dwusilnikowymi układami napędowymi o mocy 402 KM i momencie obrotowym 472 Nm. Oczekuje się, że VF8 będzie oferować zasięg dochodzący do 300 mil na jednym ładowaniu, a VF9 do 400 mil.

Vinfast zaczął przyjmować rezerwacje na VF8 i VF9, które mają trafić do USA pod koniec 2022 roku. Terminy dla pozostałych pojazdów nie zostały ogłoszone.

VF8 kosztuje od 41 000 USD, a VF9 od 56 000 USD. Ceny te nie obejmują miejsca docelowego i nie obejmują kosztu baterii. Klienci będą musieli wydzierżawić baterię, korzystając z planu elastycznego ograniczającego użytkowanie do 300 mil miesięcznie (z dodatkowymi kosztami za dodatkowe przejechane mile) oraz planu stałego oferującego nieograniczoną liczbę mil. Vinfast powiedział, że miesięczny koszt jazdy będzie w przybliżeniu równy obecnym kosztom benzyny.

Vinfast planuje również oferować swoje najbardziej zaawansowane funkcje wspomagania kierowcy poprzez subskrypcję, przy czym firma twierdzi, że będą dostępne systemy autonomicznej jazdy poziomu 3 i 4. Oparte na skali SAE zdolności do samodzielnego prowadzenia, systemy te będą oferować tryby bez użycia rąk i bez wzroku.

Vinfast oferuje 10-letnią gwarancję na 124 000 mil na swoje pojazdy. Firma poinformowała również, że pokryje wszystkie wydatki na konserwację baterii i wymieni baterię za darmo, gdy pojemność spadnie poniżej 70%.

Więcej informacji na temat targów CES znajdziesz w naszym dedykowanym centrum.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close