Recenzje

Whisky Black Bowmore DB5 1964 kosztuje 65 000 dolarów za butelkę

6 sierpnia 2020 r., Islay, Wielka Brytania – Bowmore® Islay Single Malt Scotch Whisky i Aston Martin zaprezentowali swoje pierwsze wspólne dzieło; Black Bowmore DB5 1964. Uderzająca koncepcja, która łączy kultową whisky i legendarny samochód w butelce o równych częściach, z wyjątkowym single maltem i oryginalnym tłokiem Aston Martin DB5.

Z tylko 25 butelkami na sprzedaż, ten wyjątkowo rzadki Black Bowmore DB5 1964 jest świętem czasu; ostateczny moment w historii zarówno dla Bowmore, jak i Aston Martin. To także celebracja wspólnych wartości i pasji; prezentujący wielką innowację i inwencję.

Pięknie inspirujące arcydzieło; ten wyjątkowy, ręcznie wykonany statek mieści równie wyjątkowy single malt, Black Bowmore. Zainspirowany przeszłością, ale naprawdę zapierający dech w dzisiejszym świecie. Znaczenie roku 1964 jest nadrzędne. To prawdziwie definiująca epoka ewolucji zarówno dla Bowmore, jak i Aston Martin.

Dla Bowmore rok 1964 jest prawdopodobnie jednym z najważniejszych punktów w 240-letniej historii destylarni. Pojawienie się nowego kotła sprawiło, że gorzelnia wkroczyła w nowoczesną erę destylacji, gdy ogień węglowy ustąpił miejsca parze używanej do ogrzewania alembików. Była to pierwsza destylacja z tego nowego kotła, która wyprodukowała spirytus, który miał stać się kultowym Black Bowmore; subtelnie bogaty i dekadencki single malt, odzwierciedlony w niesamowitej głębokiej ciemności.

Po raz pierwszy destylowany 5 listopada 1964 roku, przez lata Black Bowmore stał się jedną z najrzadszych i najbardziej poszukiwanych whisky single malt, jakie kiedykolwiek stworzono. Najnowsza wersja to dopiero szóste butelkowanie tego wyśmienitego single malta. Od 1993 roku udostępniono tylko około sześciu tysięcy butelek Black Bowmore, zwiększając w ten sposób atrakcyjność tej kultowej whisky.

David Turner, kierownik destylarni w Bowmore, skomentował: „Rok 1964 to znacząca data we współczesnej historii destylarni. Nie tylko kluczowy moment w tym, jak destylowaliśmy naszego ducha, ale być może nawet bardziej znaczący, gdy ten właśnie duch wszedł do stworzenia Black Bowmore. Te decydujące momenty są fundamentalne dla historii Bowmore. Ta współpraca z Aston Martinem pozwoliła nam jeszcze raz zaprezentować ten kultowy single malt w najbardziej niesamowity sposób. ”

Dla Aston Martina była to era ich najbardziej kultowego samochodu. Wprowadzony na rynek w 1963 roku Aston Martin DB5 jest obecnie powszechnie uważany za “ najsłynniejszy samochód na świecie ”, między innymi ze względu na jego powiązania z najsłynniejszym tajnym agentem świata w 1964 roku.

W swoim debiucie DB5 reprezentował subtelną, ale ważną ewolucję w stosunku do swojego bezpośredniego poprzednika, DB4 serii 5, między innymi dzięki zwiększeniu pojemności silnika do 4,0 litrów. To oczywiście uczyniło DB5 bardziej sportową limuzyną, która w połączeniu z wyjątkową stylistyką pomogła mu stać się jednym z najbardziej pożądanych i podziwianych samochodów sportowych swojej generacji. Sir David Brown, ówczesny właściciel Aston Martin Lagonda i człowiek, który nadał swoje inicjały rodowi „DB”, powiedział o samochodzie: „Uważam, że jest to podstawowy charakter DB5 i jego zdolność do doskonałego działania we wszystkich warunki, które sprawiają, że posiadanie tego samochodu jest tak satysfakcjonujące ”. To nieustanne dążenie do władzy z celem wciąż pomaga zdefiniować dzisiejszy urok Aston Martina.

Marek Reichman, wiceprezes wykonawczy i dyrektor kreatywny Aston Martin Lagonda, powiedział: „Ta ekscytująca nowa współpraca z Bowmore daje nam doskonałą okazję do świętowania ważnej części naszej gwiazdorskiej historii, łącząc niezrównany urok kultowego DB5 z kulturowe smaki tego światowej sławy single malt. ”

Zgodnie z przywiązaniem do prawdziwego kunsztu, sama butelka Black Bowmore DB5 jest ręcznie robiona przez Glasstorm, nowoczesne studio szkła na zamówienie z siedzibą w północno-wschodniej Szkocji. Dzięki ponad 50-letniemu projektowaniu szkła, rzeźbieniu i kreatywnej wiedzy, każda butelka była gotowa do tygodnia, co odzwierciedla ciągłą dbałość o szczegóły i umiejętności, które definiują tę współpracę.

Black Bowmore DB5 1964 jest prezentowany w ręcznie robionym pudełku prezentacyjnym; sama w sobie jest dziełem sztuki. Zainspirowany nadmorskim domem destylarni, ciemnoniebieski kolor i tłoczenie fal wywołują prawdziwe poczucie miejsca. Wykonany z najlepszej skóry cielęcej o strunowym ziarnie, wyposażony w niestandardowy zatrzask i zawiasy z litego mosiądzu, powlekane niklem, odblaskowe dla DB5.

Partnerzy mają zamiar zaprezentować serię wspólnych projektów i produktów w nadchodzących miesiącach i latach, od wyjątkowych doświadczeń po inicjatywy produktowe kierowane przez design, mające na celu zaoferowanie fanom marek, w szerokim spektrum, możliwości nawiązania kontaktu z Partnerstwo.

Jako światowej klasy luksusowe marki Bowmore i Aston Martin wzywają konsumentów, aby nigdy nie prowadzili samochodu. Komunikaty Drink Smart® zostaną włączone do wszystkich aktywacji marki w ramach partnerstwa; podczas gdy dedykowana platforma Drink Smart® zapewnia komunikację z dorosłymi w wieku legalnego zakupu w zakresie dokonywania świadomych, odpowiedzialnych wyborów.

https:www.drinksmart.comreducing-drunk-driving-or-drink-driving

Black Bowmore DB5 1964 będzie dostępny od późnej jesieni 2020 roku z RSP w wysokości 50000 GBP.

Notatki degustacyjne Black Bowmore 1964

Na oko:

Głęboka czerń obsydianu

Wdychać:

Warstwy dojrzałych owoców egzotycznych i kremowego karmelu. W miarę upływu czasu na miękkim dymie tytoniowym

na pierwszy plan wysuwa się aromatyczna skórka pomarańczy i bogata czarna wiśnia.

Smak:

Intensywne aromaty mango, marakui i miodu akacjowego przeplatane mocnym połączeniem kawy i dymu tytoniowego

Smak:

Cudownie długi i dekadencki finisz z tropikalnymi owocami i przyprawami, definiujący ponad 240 lat rzemiosła

Rodzaj beczki: Williams & Humbert Walnut Brown Oloroso Sherry Butt

Wiek: 31 lat

Rocznik: 1964

Zaw. Zaw .: 49,6%

Edycja: 27 butelek (25 na sprzedaż, 2 do archiwum)

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close