Ogólne

Zapowiedź Grand Prix Toskanii Formuły 1 2020

Dziewiąta runda Mistrzostw Świata Formuły 1 2020 zabierze nas w ten weekend na tor Mugello, oficjalnie Autodromo Internazionale del Mugello, w pięknym regionie Toskanii we Włoszech.

Mugello to stary tor, otwarty w 1974 roku, ale nigdy wcześniej nie był gospodarzem wyścigu F1. Został wybrany jako miejsce na specjalne Grand Prix Toskanii w ten weekend w ramach poprawionego kalendarza 2020 i został ogłoszony zaledwie kilka miesięcy temu, co oznacza, że ​​zespoły miały bardzo mało czasu na przygotowania.

Być może najlepszym torem do porównania Mugello jest Suzuka. Podobnie jak japoński tor, Mugello widzi szybkie zakręty i złożone zmiany wysokości i jest bardzo wąski.

15 zakrętów to głównie średnia i duża prędkość, bez ciasnych szykan lub dużych stref hamowania na okrążeniu 3,2 mili. Prawe zakręty Arrabbiata to dwa najszybsze zakręty toru, prawdopodobnie pokonane na płasko przy prędkościach przekraczających 160 mil na godzinę.

Nawierzchnia toru jest bardzo agresywna, co w połączeniu z szybkimi zakrętami stawia duże wymagania oponom. W rezultacie Pirelli wyznaczyło swoje twardsze związki C1, C2 i C3.

Jeśli chodzi o prognozę pogody, to podczas sobotnich kwalifikacji i niedzielnego wyścigu powinniśmy być w dobrych warunkach.

W weekend Lewis Hamilton z Mercedes-AMG prowadzi w mistrzostwach kierowców 2020 z łączną liczbą 164 punktów. Inny kierowca Mercedesa Valtteri Bottas jest drugi ze 117 punktami, a Max Verstappen z Red Bull Racing jest trzeci ze 110 punktami. W klasyfikacji konstruktorów Mercedes prowadzi z 281 punktami przeciwko 158 Red Bullowi i 98 McLarenowi.

Po raz pierwszy w tym roku widzowie będą mogli wejść, ale ich liczba nie przekracza 3000 w każdym dniu. Jesteśmy pewni, że wielu będzie tam, aby pomóc Ferrari świętować jego tysięczny wyścig F1 w ten weekend. Aby uczcić tę okazję, samochody Ferrari będą miały ciemniejszą czerwoną farbę, która będzie pasowała do koloru pierwszego Ferrari, 125 S z 1947 roku.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Facebook
Close
Close