Ogólne

Znów towarowych GM Tabliczka znamionowa Cheyenne

General Motors po raz kolejny złożył wniosek o znak towarowy dotyczący tabliczki znamionowej Cheyenne w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych, zgodnie z dokumentami zauważonymi po raz pierwszy przez Muscle Cars & Trucks w czwartek.

Wniosek złożony 16 kwietnia obejmuje „pojazdy lądowe, czyli samochody ciężarowe”. Jednak podobnie jak w przypadku wszystkich zgłoszeń znaków towarowych w branży motoryzacyjnej, nie oznacza to, że GM ma jakiekolwiek bezpośrednie plany wykorzystania nazwy Cheyenne na pojazdach produkcyjnych.

Czym mógłby być nowy Chevy Cheyenne? Muscle Cars & Trucks zasugerował, że GM może planować mniejszy pickup, aby rywalizować z nadchodzącym Fordem Maverick (który odtwarza nazwę z przeszłości Blue Oval). Chevy potwierdził również plany dotyczące elektrycznego pickupa, ale firma zapowiedziała również, że będzie używać nazwy Silverado. Cheyenne może również stać się pakietem opcjonalnym w każdym pickupie GM. Jednak biorąc pod uwagę, że drużyny sportowe porzuciły nazwy pochodzące z amerykańskich Indian, używanie nazwy Cheyenne na nowym pickupie wydaje się nie nadążać za duchem czasu.

Podobnie jak w przypadku niedawnych zgłoszeń znaków towarowych Ford Thunderbird i Toyota Celica, może to być przypadek producenta samochodów, który chce chronić historycznie znaczącą nazwę, zamiast przenieść tę nazwę z powrotem na nowy pojazd produkcyjny.

GM zaczął używać nazwy Cheyenne w pełnowymiarowych pickupach Chevrolet C K w 1971 roku, a także używał tej nazwy w koncepcyjnym pickupie z 2003 roku. Nazwa ta była ostatnio używana w koncepcji ciężarówki SEMA z 2013 r. Opartej na Chevy Silverado 1500 z 2014 r. Ta ciężarówka miała obniżone zawieszenie, ulepszone hamulce i 420-konny silnik V-8, aby pokazać potencjał tuningowy Silverado.

To nie jedyny przypadek, kiedy GM złożyło ostatnio wniosek o zarejestrowanie znaku towarowego Cheyenne. Zgłosił on znak towarowy w dniach 22 listopada 2016 r., 25 stycznia 2013 r. I 14 lipca 2009 r. Muscle Cars & Trucks zauważył, dodając, że GM również złożyło zgłoszenie znaku towarowego dla nazwy Scottsdale w 2018 r., po rezygnacji z niej w 2015 r. Nic nie przyniosło skutku z tymi znakami towarowymi. Czas pokaże, czy tym razem będzie inaczej.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Facebook
Close
Close