Nowe technologieRecenzje

Zobacz, jak Rimac C_Two przechodzi testy zderzeniowe

Rimac C_Two może być elektrycznym hipersamochodem o małej pojemności, ale nadal wymaga testów zderzeniowych, jak każdy inny pojazd produkcyjny. Rimac opublikował w piątek pokazujące poświęcenie dwóch prototypów dla sprawy przed docelową premierą C_Two w 2021 roku.

Rimac rozpoczął testy zderzeniowe w 2019 roku, a wcześniej przeprowadził symulacje. Przedstawione tutaj awarie – oba przednie przesunięcia – reprezentują drugą rundę testów. Samochody napotkały barierę z 40% przesunięciem przy 40 km h (24,8 mil h) i 56 km h (34,7 mil h).

Aby zakończyć testy i uzyskać homologację, Rimac planuje zbudować 13 prototypów i pięć samochodów „przedseryjnych”. Z tych 18 samochodów 11 zostanie zniszczonych w testach zderzeniowych, powiedział Rimac w komunikacie prasowym dołączonym do filmu. Samochody te będą budowane na nowej linii montażowej firmy Rimac, zaprezentowanej w czerwcu.

Model C_Two, zaprezentowany w formie koncepcyjnej na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie 2018, miał zadebiutować na tegorocznym salonie w Genewie i rozpocząć produkcję przed końcem roku. W związku z pandemią koronawirusa pokaz został odwołany, a rozpoczęcie produkcji C_Two przesunięto na 2021 rok.

Rimac podaje moc 1914 koni mechanicznych i 1696 funtostop momentu obrotowego, z czasem od 0 do 60 mil na godzinę 1,85 sekundy (z rozstawieniem jednej stopy) i maksymalną prędkością 258 mil na godzinę. Samochód będzie również wyposażony w zaawansowane technologie wspomagające kierowcę, które będą pełnić rolę trenera jazdy na torach wyścigowych.

Pomimo ceny wynoszącej 2 miliony dolarów, większość ze 150 miejsc na konstrukcje C_Two została zapełniona niemal natychmiast po premierze samochodu koncepcyjnego w 2018 roku. Technologia Rimaca może również zostać wykorzystana w samochodach Hyundaia i Porsche – oba mają udziały w firmie. We wrześniowym raporcie stwierdzono również, że Rimac może kupić Bugatti w zamian za zwiększenie udziałów Porsche.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Facebook
Close
Close